Povolené prečerpanie účtu ČSOB

Možnosť ísť na bežnom účte do mínusu poskytuje aj ČSOB formou povoleného prečepania účtu. Banka poskytuje povolené prečerpania k balíkom účtov Pohoda a Extra pohoda. Tento produkt slúži ako finančná rezerva, ktorú môže majiteľ účtu v Československej obchodnej banke využiť vtedy, ak momentálne nemá k dispozícii vlastné prostriedky. Kontokorentný úver teda môžete použiť pri neočakávaných finančných výdavkoch (napríklad oprava pokazeného auta), alebo keď potrebujete zaplatiť faktúry či nájomné keď ste vlastné peniaze minuli a do výplaty zostáva ešte niekoľko dní. V takýchto situáciách sa aktivuje povolené prečerpanie (využijete prostriedky banky) a trvalý príkaz alebo inkaso odíde normálnym spôsobom načas. Dlh na účte sa spláca automaticky, s každou prichádzajúcou platbou sa vyrovná buď čiastočne alebo úplne.

Najväčšou výhodou povoleného prečerpania je skutočnosť, že za túto službu platíte len vtedy, keď ju naozaj využívate, a to formou úroku, ktorý sa bude účtovať len za požičanú sumu a za dni, kedy ste mali na účte mínus. Úroková sadzba je pohyblivá a podľa aktuálneho úrokového lístka sa pohybuje od 16,90 % p.a.
ČSOB si za zriadenie tejto služby neúčtuje žiadne poplatky a získate ju aj bez ručiteľa. Výška schváleného úverového limitu bude závisieť od príjmov žiadateľa, ČSOB poskytuje povolené prečerpanie na účte od 150-6000 €, maximálne do výšky trojnásobku mesačného platu žiadateľa.

Povinnosti klienta
Klient je povinný zabezpečiť na účte ku ktorému bola poskytnutá služba povoleného prečerpania v posledný kalendárny deň dostatok fin. prostriedkov, ktoré budú postačovať na splátku mesačných úrokov a prípadných úrokov z omeškania.

Podmienky
Na vybavenie žiadosti navštívte ktorúkoľvek pobočku ČSOB banky a túto službu môžete mať aktivovanú aj na počkanie. Každý žiadateľ bude potrebovať 2 doklady totožnosti. Ak si nechávate zasielať výplatu na účet vedený v ČSOB po dobu minimálne 3 mesiacov, nebudete potrebovať žiadne dodatočné doklady. V opačnom prípade je potrebné preukázať výšku príjmu formou potvrdenia o výške príjmu od zamestnávateľa a posledný výpis z účtu na ktorý dostávate výplatu. Ak máte príjem z podnikania, budete potrebovať kópiu daňového priznania za posledný rok a originál potvrdenia o podaní daňového priznania a daňových nedoplatkoch.

Povolené prečerpanie pre študentov k študentskému FUN účtu
ČSOB ako jedna z mála tuzemských bánk poskytuje túto formu úveru aj študentom vyšších odborných škol, vysokoškolákom a doktorandom. Poskytuje sa so zvýhodnenou úrokovou sadzbou, od 11,90 % p.a. s úverovým limitom od 300 -600 € k študentskému FUN účtu. Časť z týchto peňazí (150 €) je možné čerpať dokonca aj bezúročne.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

A aký je Váš názor? Podeľte sa o Vaše skúsenosti v diskusii...

Páčil sa Vám tento článok? Prosím zdieľajte